Психологічна підтримка

Психологічний тренажер для підлітків та молоді


 

Профілактичний захід «Що таке насильство? Як себе захистити?»


 

Як виступати перед публікою?

Іноді людям доводиться виступати перед публікою. Уміння говорити красиво, говорити правильно, звучати позитивно, вміти переконати в своїх ідеях необхідно кожній людині. І не має значення, яку форму містить доповідь: лекція, семінар, участь у конференції, презентація чогось, або просто «відповідь біля дошки» в школі.

Підготовка до виступу

В першу чергу необхідно з’ясувати, чого боїться людина перед публічним виступом. Зазвичай боїться того, що погано сприймуть, перервуть, поставлять важке запитання, помітять помилки і т.д.

Природно, потрібно заздалегідь відрепетирувати виступ, якісно підготувати матеріал, показати його іншим.

Не варто тримати в голові думки про невдачу. Так можна «запрограмувати» провал виступу, потрібно думати лише про приємне і хороше. Потрібно зосередитися на двох думках:

· інформація – необхідно тримати в голові те, що буде доповідати виступаючий;

· спосіб – як виступаючий буде це доповідати.

Це і є основні компоненти доповіді. Всі інші страхи, здогади і т.д. потрібно залишити в стороні.

По можливості можна заздалегідь ознайомитися з місцем виступу й з аудиторією. Прокручування в голові успішного варіанти виступу перед публікою, морально підготує до майбутнього виступу і надасть позитивний ефект в подальшому.

Кілька порад для підготовки до публічного виступу:

Підготувати план.Необхідно накидати план, по якому треба говорити. Не варто записувати весь текст, але його пункти повинні бути перед очима.

Говорити, а не читати.Коли виступ йдеться своїми словами – мова виглядає в рази привабливіше.

Вести діалог з публікою.Не вести монолог, багато доповідачів роблять саме таку помилку. Адже якщо доповідач говорить сам із собою, то чому його повинні слухати інші. Дати можливість прийняти невелику участь у виступі групи слухачів, прислухатися до публіки, інакше доповідач ризикує залишитися без уваги.

Стислість і простота.Не затягувати виступ. Використовувати як можна більш прості вирази.

Використовувати паузи.Читати текст з абзацами набагато легше, слухати мову з паузами теж. Люди повинні осмислити і дати реакцію на сказане, а виступаючий зміг би зосередитися на наступному пункті.

Чіткіше й голосніше.Говорити чітко, голосно і чітко. Це обов’язкова умова для будь-якого виступу, інакше слухачі можуть просто не почути.

Практика.Тільки практика публічних виступів допоможе дійсно зрозуміти і навчитися використовувати всі перераховані поради.